Nöromarketing Araçları

Potansiyelinizi deşifre edin.

Nöromarketing Araçları Bilgi Formu
nöromarketing araçları

Nöromarketing Araçları

Bize Yazın

Nöromarketing Araçları ile ilgili bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.​

Müşterilerimiz Ne diyor?

Nöromarketing Araçları Yöntemleri

İşinizi standardize edebilirsiniz.

Verilerinizden yararlanarak rekabet avantajı elde edebilirsiniz.

Kameralı/Ses kayıtlı ziyaretlerde görüntü veya ses kaydı alınır. Bu kayıtlar hem data kontrolüne destek olur hem de markanın gerçekleşen ziyareti birebir yaşamasını sağlar.

Zor müşteri yöntemi ile marka temsilcilerinin kriz ortamlarını nasıl yönettikleri değerlendirilir.

Olumsuz deneyim yöntemi ile ürün veya hizmet ile ilgili bir olumsuzluk yaşayan müşteriye, marka temsilcilerinin yaklaşımı, sunulan çözüm, çözümün takibi ve bunun iletişiminin yapılması gibi süreçlerin nasıl işletildiği değerlendirilir.

Neden Kuantum Araştırma

17 yıllık Deneyim

“17 yıllık deneyimimizi ilk günkü heyecanımız ve gelişmiş teknolojik altyapımız ile müşterilerimiz ile paylaşıyoruz.”

Yüksek Veri Kalitesi

“Tüm veri toplama ünitelerini kendi bünyemizde bulundurarak veri kalitesini en üst seviyede tutuyoruz. Farklı alanlarda istenen kalitede tutulmamış veriler, Kuantum uzmanlığı, modelleri ve yazılımları ile anlamlı ve işlenebilir veri formatına dönüştürülür.”

360 Derece Yetkinlik

“Nöropazarlamadan veri analitiğine, pazar araştırmalarından, veri mühendisliğine, analitik pazarlamadan ölçümleme yöntemlerine ve psikoloji, sosyoloji ve yapay zeka tekmolojilerine kadar bir çok alanda disiplinlerarası uzmanlık ve yetkinliği bünyemizde barındırıyoruz”

Gizli Müşteri Aşamaları

Soru Formu

Markanın kurumsal standartlarından oluşur. Ayrıca gizli müşterilerin o mağazaya gitmesinin nedeni olan senaryo bölümünü de içermelidir. Özellikle olumsuz değerlendirilen soruların açık uçlu açıklamalarının yazılacağı alanlar da içerir.

Eğitim

Gizli müşterilere soru formu eğitimi verilir. Ziyareti nasıl gerçekleştirecekleri, hangi soruları soracakları form üzerinden anlatılır. Bunun yanı sıra marka ile ilgili bilgiler de verilerek gizli müşterilerin markayı benimsemeleri ve ziyaret sırasında bunu hissettirmeleri sağlanır.

Veri kontrolü

Gizli müşterilerin ziyaretleri sonrasında gözlemlerini aktardıkları formlar %100 kontrol edilir.

Raporlama

Ziyaretler ve data kontrolleri gerçekleştikçe anlık olarak marka ile sonuçlar online dashboard ve karneler ile paylaşılır. Tüm ziyaretlerin raporlanması sonucu mağazalar kendi karnelerine aynı dashboard üzerinden ulaşırlar.

İtiraz Süreci

Mağazalar kendi değerlendirmelerini inceledikten sonra, itiraz etmek istedikleri konuları iletirler.

Mağaza Eğitimi ve Trend Takibi

Marka, sonuçlar ile mağaza özelinde gelişim noktalarını belirler. Bu gelişim noktaları üzerinden mağaza bazlı eğitimler verilir. Belirli aralıklarla gizli müşteri araştırması yapılarak mağazalara verilen eğitimler sonrası mağaza performans takibi yapılır.

Sorularla Gizli Müşteri Araştırmaları

Gizli müşteri araştırmaları, markaların ürün ve hizmetlerini müşterilerine sunduğu her noktada kurumsal standartların uygulanmasının denetlendiği, müşteri memnuniyetini artırmayı hedefleyen kantitatif bir araştırma modelidir.

Marka temsilcilerinin her temas noktasında aynı kalite ve bilgi düzeyiyle müşterilere hizmet vermesini destekler. Düzenli gerçekleşen çalışmalar olduğu için olumlu uygulamaların sürekliliği de takip edilmiş olur. Aynı zamanda marka temsilcilerinin markayı sahiplenmesine ve müşterilerine yaklaşım tarzlarının önemini benimsemelerini sağlar.

Günümüzün rekabet koşullarında, sadık ve mutlu müşteriler için markaların sadece kendilerini denetlemeleri yeterli olmadığı için rakip gizli müşteri ziyaretleri de önemlidir. Markanın standartlarına göre rakiplerin hangi seviyede olduğunu belirlemek ve rakiplerde işleyen olumlu süreçleri farkında olmak müşteri memnuniyetini artırmak için kullanılan önemli bir yöntemdir.

Araştırmanın gerçekleşme sıklığı markanın ihtiyacına, mevcut performansına, hizmet noktası sayısına, çalışma sonrasında alacağı aksiyonların planlanma hızına göre değişiklik gösterir. Ancak ideali; çalışmayı sık aralıklarla gerçekleştirip alınan her aksiyonun marka temsilcilerinde davranışa dönüşmesinin trend takibini yapmaktır.

Bu çalışmalarda gizli müşteriler gerçek bir müşteri gibi, mağaza ziyareti, çağrı merkezi veya WEB sitesi kanalı ile markanın sunduğu ürün ve hizmetlerin müşteriye nasıl sunulduğunu denetler.

Buradaki en önemli olan konulardan biri gizli müşterilerin markanın müşteri profiline paralel bir profilde olmasıdır. Ve müşteri ile ilgilenen marka temsilcilerinin bu kurumsal standartlarla ilgili bilgilendirilmiş ve eğitim almış olması gerekmektedir. Ayrıca marka temsilcileri gizli müşteri çalışmasının yapılacağını bilirler. Sadece ziyaret yapılacak günü ve kimin ziyaret yapacağını bilmezler.

Müşterilerimiz

Firmaların potansiyelini deşifre ediyoruz.
shell
fliobroker
filomingo
tiktak
hedef-filo
deloitte
bilkom
seda-genc
sistem_global
sleeepy
baby turco
tekirdağ büyükşehir belediyesi
avansas
ofise getirelim
hepsiburada
enerjisa
aksa jeneratör
mıltinet
edenred
aytaç
hero baby
nespresso
decathlon
columbia
aqua di polo
albayrak
eczacıbaşı
argivit-logo
ATO
Tobb
sakarya ticaret odası
beyaz kağıt
zero project
undp
tepav
ingev
aipa
hayat
hekim medikal
evyap
kelebek
dogtas
lineadecor
arabam com
avis
otokoç
tofas
aksigorta
anadolu-hayat-logo
teknofix
uservision
Birleşik Yazılı
webhelp
selçuk üniversitesi
ege üniversitesi
istanbul üniversitesi
bilgi üniversitesi
lova
işbir yatak
alrernatif yatak
marketing turkiye
endustrimeda
elle
Jumbo
Osmanlı Kahvecisi
Boyner
Büyük Hekimoğulları
Evenez
göksu
Peli Parke
Evidea
Karaca
özdilek
IngBank
Bonna Porselen
Migros
Özdilek Otel
highway-outlet
Berk Optik
neutrogena

Daha İyi karar vermenize yardım edebiliriz.

Bize bugün ulaşın, İşinizi büyütmenin yollarını konuşalım